Ładowanie

Targi Dziedzictwo/7-8.11.2017

Targi Dziedzictwo/7-8.11.2017

Już za tydzień ruszają Targi DZIEDZICTWO 

Już 7 listopada ruszają w Warszawie 5. Targi DZIEDZICTWO – jedyna w Polsce impreza targowa adresowana do środowiska konserwatorów zabytków, architektów, archiwistów, muzealników, bibliotekarzy oraz archeologów. To już piąta edycja imprezy łączącej świat biznesu z profesjonalistami i pasjonatami dbającymi o ochronę obiektów dziedzictwa kulturowego i historycznego. Jednym z tematów tegorocznej imprezy będzie opanowanie chaosu reklamowego w przestrzeni miejskiej

Zeszłoroczne Targi DZIEDZICTWO zgromadziły prawie 2 tys. branżowych gości oraz 74 wystawców, wśród których można było znaleźć firmy i instytucje z Polski, Niemiec, Francji oraz Włoch.

Technologie w służbie historii
Nowoczesne rozwiązania technologiczne to dziś podstawowe narzędzie pracy konserwatorów, architektów, archiwistów, muzealników, bibliotekarzy oraz archeologów. Targi DZIEDZICTWO to impreza dająca możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami stosowanymi w konserwacji zabytków czy digitalizacji zbiorów na taką skalę. W tym roku pokazane zostaną m.in. najnowocześniejsze kamery fluorescencyjne, mikroskopy biologiczne czy skanery 3D niezbędne przy pracach archeologicznych i konserwatorskich, a także innowacyjne systemy alarmowe i przeciwpożarowe.

Bogaty program merytoryczny
Wydarzeniu jak co roku towarzyszą Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie i prelekcje poświęcone ochronie zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, w ramach których eksperci z organizacji branżowych, urzędów administracji państwowej oraz ośrodków akademickich poprowadzą szereg dyskusji i wykładów.

W sesji tematycznej organizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przedstawione zostaną pomysły na poprawę estetyki polskich miast i opanowanie chaosu reklamowego w przestrzeni miejskiej. Z okazji obchodzonej w tym roku 150. Rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie omawiane będą – dotychczas szerzej nieznane – radiacyjne metody konserwacji zabytków opracowane przez polską noblistkę. Podczas panelu „Współczesne decyzje konserwatorskie w ochronie materiałów bibliotecznych: maksimum zachowania – minimum ingerencji” eksperci z Biblioteki Narodowej przedstawią przykłady najnowocześniejszych technik konserwacji archiwaliów, księgozbiorów, fotografii oraz czasopism.

Organizatorzy
Gospodarzem Targów DZIEDZICTWO jest firma MT Targi Polska oraz partnerzy: Polski Komitet Błękitnej Tarczy, Stowarzyszenie Starożytników, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz firma Archaios.

Bezpłatny wstęp
Impreza odbędzie się jak co roku w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. Targi DZIEDZICTWO będą otwarte dla odwiedzających w dniach 7 i 8 listopada w godzinach 10.00-17.00, oraz 9 listopada w godzinach 10.00-16.00. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja, uprawniająca do bezpłatnego wstępu. Więcej informacji oraz szczegółowy program targów znajdują się na stronie www.targidziedzictwo.pl

Opublikuj komentarz