Ładowanie

Targi pracy i praktyk

Targi pracy i praktyk

Stopa bezrobocia wśród młodych ludzi w Polsce wynosi obecnie 28,1%. Oznacza to, że co czwarty aktywny zawodowo młody Polak pozostaje bez pracy, jak podaje Eurostat. Czy różne formy aktywizacji, chociażby takie jak targi pracy mogą zwiększyć zatrudnienie młodych?

Dni Kariery® odbywają się już od 23 lat. To jedna z najstarszych inicjatyw AIESEC Polska – globalnej organizacji, prowadzonej przez młodych ludzi, która poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwia studentom rozwój osobisty i profesjonalny.

„To jedno z największych tego typu wydarzeń organizowane przez studentów dla studentów. Jako studenci znamy potrzeby młodych ludzi wychodzących na rynek pracy i podczas dni targowych chcemy pomóc naszym koleżankom i kolegom zbudować bezpośrednią relację z pracodawcą. Nad wydarzeniem pracują studenci co jest dowodem na przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną młodego pokolenia. W tym roku chcemy nadać nowy kształt rekrutacji, dlatego razem z portalem pracy isivi.pl rozpoczynamy akcję Rekrutacja 2.0. Razem możemy znacznie więcej! Razem możemy wziąć odpowiedzialność za problem bezrobocia wśród młodych” mówi Ewelina, koordynator narodowy Dni Kariery®.

Już 27 października w Warszawie studenci będą mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami firm z różnych branż, m.in. księgowości, konsultingu, bankowości, FMCG, IT i wielu innych.

Podczas Dni Kariery® będzie można nie tylko zapoznać się z najlepszymi i najnowszymi ofertami pracy, praktyk i staży. Na halach targowych zostaną otwarte Strefy Doradztwa Zawodowego, w których będzie można skonsultować swoje CV, porozmawiać o swojej karierze i odpowiednio przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych. Po wyczerpujących rozmowach uczestnicy znajdą miejsce na odpoczynek w strefie chill out.

Przed targami zarejestruj się na naszej stronie dnikariery.pl oraz załóż konto na portalu isivi.pl, gdzie znajdziesz dopasowane specjalnie dla Ciebie oferty pracy. Na targach pomożemy znaleźć Ci odpowiedniego pracodawcę, który będzie pasował do Twoich preferencji.

AIESEC to globalna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 65 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 124 krajów i terytoriów. W Polsce jesteśmy obecni w 17 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową, umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjne. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie.

Opublikuj komentarz