Ładowanie

Czarnogóra – bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Czarnogóra – bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Czarnogóra staje się coraz popularniejszym celem podróży Polaków. Piękne morze, malownicze góry, liczne możliwości aktywnego wypoczynku i historia średniowiecznych nadmorskich miast przyciągają turystów. Podczas targów World Travel Show, które odbędą się w dniach 20-22 października, przedstawiciele Czarnogóry przybliżą ofertę turystyczną i będą zachęcać wieloma atrakcjami.

Most_rzeka_Tara Czarnogóra - bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Most nad Rzeką Tara

Popularność Czarnogóry wśród Polaków od lat systematycznie rośnie, co widać w danych prezentowanych przez Narodową Organizację Turystyczną Czarnogóry. – Możliwości dotarcia do Czarnogóry z Polski poprawiają się m.in. za sprawą uruchomienia przez kilku przewoźników lotów z Warszawy, Katowic i Poznania. Dzięki temu z pewnością coraz więcej odwiedzających z Polski będzie mogło odkrywać nasz piękny kraj. Czarnogóra to bezpieczne, stabilne politycznie i gospodarczo państwo z dużym potencjałem rozwoju. Statystyki pokazują, że do końca września br. liczba turystów z Polski wzrosła o 23% w stosunku do 2016 roku i osiągnęła 53 tysiące osób. Zapraszam Państwa do Czarnogóry, by poznać nasz kraj i wypocząć. Jestem pewna, że docenicie piękno i rozwój Czarnogóry – mówi Željka Radak Kukavičić, dyrektor zarządzająca Narodowej Organizacji Turystycznej.

Rozwój bazy hotelowej
W zeszłym roku zostało otworzonych ponad 20 nowych hoteli, z czego większość stanowiły obiekty 4- i 5-gwiazdkowe. W zakresie jakości usług świadczonych w turystyce poziom bardzo wzrósł. W 2007 roku 4- i 5-gwiazdkowe obiekty miały 12% udziału w całej ofercie, a dziś jest to 35%. Dodatkowo kraj przyciąga zagraniczne inwestycje jak, np. Aman Resorts czy Regent. Uznane w świecie sieci hotelowe jak Hilton czy Sheraton również otworzyły swoje obiekty w Czarnogórze. Wkrótce pojawią się także the Chedi, One & Only czy Karisma hotel & resorts. 

Sveti_Stefan Czarnogóra - bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Sveti Stefan

Prezentacja na World Travel Show
W podwarszawskim Nadarzynie Czarnogórcy zaprezentują potencjał kraju. Poza Narodową Organizacją Turystyczną obecni będą przedstawiciele regionalnych organizacji z Herceg Novi, Kotoru, Tivatu, Budvy, Ulcinj, Baru i Podgoricy. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą grupy hotelowej Montenegro Stars, w skład której wchodzą położone nad Adriatykiem dwa hotele 4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowy hotel Splendid. Reprezentowany będzie również hotel Slovenska Plaža, który posiada certyfikat Eco Label i promuje zrównoważoną turystykę i ochronę środowiska na terenie hotel, a także Sun Resort, ośrodek w Herceg Novi należący do sieci Hunguest Hotels.

Główna prezentacja odbędzie się w sobotę 21 października w godzinach 14.15-15.15 na scenie 2 w hali E. Przed publicznością wystąpi także perkusista Dragoljub Djuricić z zespołem oraz Miran Begić i Predrag Janković, czyli duet skrzypcowo-akordeonowy. Spotkaniu towarzyszyć będzie konkurs oraz degustacja czarnogórskich potraw i win. Każdego dnia targów będą odbywały się też prezentacje poszczególnych regionów.

Barska_Riwiera Czarnogóra - bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Barska Riwiera

Między morzem a górami
Choć powierzchnia kraju zajmuje niespełna 14 tys. km2, Czarnogóra jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu. Słoneczne plaże, surowe szczyty czy głębokie kaniony – w krótkim czasie można przenieść się w różnorodne miejsca. Miłośników nadmorskiego wypoczynku urzekną piaszczyste plaże Riwiery Ulcinjskiej, a także Kotor, Bar czy Budva. Górzyste tereny poprzecinane są kanionami, z których najbardziej znane to kanion Tary, Pivy i Moračy. Do dyspozycji gości jest wiele opcji zakwaterowania, począwszy od hoteli różnej kategorii po pobyty w wioskach.

W pięciu Parkach Narodowych: Durmitor, Biogradska Gora, Jezioro Szkoderskie, Lovćen i Prokletije można podziwiać dziewicze piękno Czarnogóry. Uwagę przyjezdnych przyciągają też wspaniałe monastyry: monastyr Ostrog wbudowany w pionową skałę i Cetinje, męski prawosławny klasztor leżący u stóp wzgórza Orlov Krš.    

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku oferta jest bardzo szeroka. Na żeglarzy czekają liczne mariny, a kitesurferzy znajdą sprzyjające warunki na plażach Riwiery Ulcinjskiej. W Czarnogórze znajdują się setki kilometrów oznakowanych pieszych szlaków górskich oraz tras rowerowych. Miłośnicy łowienia ryb, raftingu czy kanioningu znajdą wiele miejsc, w których będą mogli aktywnie spędzać czas.

Wiele opcji dojazdu
Do Czarnogóry można dotrzeć wygodnie na kilka sposobów. W sezonie letnim zostały uruchomione bezpośrednie loty, które od połowy maja do połowy października połączyły Warszawę, Katowice i Poznań z Podgoricą, stolicą Czarnogóry. Loty były obsługiwane przez przewoźników: LOT, Enter Air i Travel Service.   

Wycieczki do tego kraju znajdują się również w programach kilku polskich touroperatorów, co daje możliwość zorganizowanego zwiedzania tego kraju. Dla tych, którzy wolą podróże własnym samochodem, dojazd wiąże się z pokonaniem około 1600 km w zależności od punktu startowego.

 

Our-Lady-of-the-Rocks-island Czarnogóra - bałkański klejnot na targach World Travel Show/20-22.10.2017

Our Lady of the Rocks island

***

Kontakt PR:

Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations, 
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072

Svetlana Tomković, manager Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry,        
svetlana.tomkovic@montenegro.travel, tel. +382 77 10 00 11

Opublikuj komentarz